A 2011/12. tanév eredményei
Továbbtanulás
gimnáziumba: 8 fő 28,6 %
szakközépiskolába: 7 fő 25,0 %
szakiskolába: 13 fő 46,4 %
Versenyeredmények:
Alsó tagozat:
Mikrotérségi verseny
3. évfolyam:
Magyar nyelv: Édelmann Viktória 2. helyezés
Hanka Enikő 4. helyezés
Szövegértés: Tóth Boglárka 2. helyezés
Czokoly Bálint 3. helyezés
Felkészítő tanár Faragó Tünde
Matematika: Molnár Martin 1. helyezés
Tóth László 2. helyezés
Környezetismeret: Csákó Eszter 1. helyezés
Sipos Máté Imre 2. helyezés
Felkészítő tanár: Oláh Éva
4. évfolyam:
Magyar nyelv: Szécsényi Laura 7. helyezés
Urbán Barbara 9. helyezés
Szövegértés: Brindzik Bálint 3. helyezés
Mikhel László 6. helyezés
Felkészítő tanár: Majorné Urbán Erika
Matematika: Varga Krisztián 1. helyezés
Farkas Gergő 7. helyezés
Környezetismeret: Bögre Boglárka 2. helyezés
Nyitrai Petra 4. helyezés
Felkészítő tanár: Gálné Németh Zsuzsanna
A Kistérségi döntőbe 12 tanuló jutott be.
Május 18-án Nagykátán volt a döntő: Eredmények a következők:
3. évfolyamon:
Magyar nyelv: Hanka Enikő 8. helyezés
Édelmann Viktória 8. helyezés
Szövegértés: Czokoly Bálint 8. helyezés
Tóth Boglárka 11. helyezés
Felkészítő tanár: Faragó Tünde
Matematika: Molnár Martin 1. helyezés
Tóth László Bendegúz 4. helyezés
Környezetismeret: Csákó Eszter 4. helyezés
Sipos Máté Imre 5. helyezés
Felkészítő tanár: Oláh Éva
4. évfolyamon:
Szövegértés: Bridzik Bálint 15. helyezés
Matematika: Varga Krisztián 9. helyezés
Környezetismeret: Bögre Boglárka 5. helyezés
Nyitrai Petra 15. helyezés
Felkészítő tanár: Gálné Németh Zsuzsanna
Szépírás versenyen eredményei
1. évfolyam: 1. helyezés: Tóth Krisztián 1.b
2. helyezés: Fekete Lívia 1.a
3. helyezés: Vigh Bence Gábor 1.a
2.évfolyam: 1. helyezés: Kőszegi Noémi Violatta 2.b
2. helyezés: Tóth Zsófia 2.a
3. helyezés: Tóth Tímea 2.b
3. évfolyam: 1. helyezés: Barad Henriett 3.b
2. helyezés: Szabó Alexandra Krisztina 3.b
3. helyezés: Plavecz Katrin 3.b.
4. évfolyam: 1. helyezés: Csiszár Viktória 4.a
2. helyezés: Kövér Zsófia 4.a
3. helyezés: Urbán Barbara 4.b
Tudor levelező versenyen a 2. évfolyamból a következő tanulók vettek részt:
Matematika:
Janoch Péter Sándor, Matula Márton,
Palotai Roland, Tóth Tímea,
Tóth Zsófia, Vankó Eszter 1. helyezést értek el.
Nyelvtan- helyesírás: Janoch Péter Sándor, Matula Márton, Palotai Roland,
Tóth Tímea, Tóth Zsófia, Vankó Eszer 9. helyezést értek el.
Irodalom-szövegértés: Tóth Tímea és Tóth Zsófia 1. helyezést érték el.
Felkészítő tanár: Visnyei Pálné
A Szivárvány levelező versenyen is részt vettek tanulóink:
Az országos döntőn matematikából Plavecz Katrin 3. évfolyamos tanuló az 1. helyezést érte el.
Magas pontszámot ért még el:
Hanka Enikő, Czokoly Bálint, Tóth László Bendegúz
Felkészítő tanár: Oláh Éva
Környezetismeretből is magas pontszámmal végeztek a 3.a-ból: Czokoly Bálint, Hanka Enikő, Tóth László Bendegúz, a 3. b-ből pedig Molnár Martin.
Felkészítő tanár : Oláh Éva
Kis nyelvész versenyek részt vettek, és magas pontszámot kaptak:
Czokoly Bálint, Tóth László
Bendegúz
Az Országos Logikai versenye a 3. és 4. osztályos tanulók vettek részt.
Az 50 fős mezőnyben
Molnár Martin 14.,
Tóth László Bendegúz 17.,
Tóth Boglárka 18.,
Sipos Máté 19. helyezést érte el.
Felkészítőjük: Oláh Éva
A felső tagozat versenyeredményei:
Szavaló verseny:
5-6. osztály 1. helyezés: Kolonics Kristőóf
2. helyezés: Csákó Mihály
3. helyezés: Kiss Lilla
Külön díjat Zala Róbert kapott.
7-8. osztály 1. helyezés Merczel Dóra
2. helyezés Tóth Tamás
3. helyezés Nyitrai Viktória
Külön díjat kapott: Gál Barbara és Tóth Eszter kapott
Fogalmazásíró verseny:
5-6. évfolyam: 1. helyezés Rafael Emese
2. helyezés Berényi Annamária
3. helyezés Csillik Luca
7-8. évfolyam: 1. helyezés Varga Stefánia
2. helyezés Merczel Dóra
3. helyezés Nagy Alexandra
Kiskunlacházi Megyei Történelem Versenyen Németh Csaba tanár úr 8 tanulóval vett részt.
Csákó Mihály és Kolonics Kristóf 5.b
Csikós Dániel és Prága Kristóf 6.a
Tóth Tamás és Mucsínyi László 7.b
Bugyi Kristóf 8.a osztályból, 5. helyezés,
Merczel Dóra 8.b osztályból, 2. helyezést ért el a versenyen.
Kálti Márk Országos Levelező Versenyen történelemből Bugyi Kristóf és Merczel Dóra 8. évfolyamos tanulók vettek részt, a döntőbe azonban nem jutottak be.
Felkészítő tanáruk: Németh Csaba
Czriáné
FehérAnita, Katonáné Barna Zsuzsanna és Nagy Gáborné a Simonyi
Zsigmond helyesírási versenyt
bonyolították le iskolánkban. Ezen a versenyen Vankó
Csilla jutott el a döntőbe.
Felkészítő tanára: Nagy Gáborné volt
A fölsős tanulók Cziráné Fehér Anita, Katonáné Zsuzsa és Nagy Gáborné tanárnők vezetésével nyolcan részt vettek a Szentmártonkátai Helyesírási versenyen.
Angol nyelvből is igen szép eredményeket értek el tanulóink.
Ceglédi Kosssuth Lajos Gimnázium 8. osztályosok számára szervezett versenyt, melyen
Király Andrea II.,
Vankó Csilla pedig VI. helyezést ért el.
Felkészítő tanár: Kollár Ferencné.
Meczel Dóra V. helyezést ért el, Varga
Stefánia pedig bejutott a második
fordulóba.
Felkészítő tanár: Bódiné Bíró Erika
A SZIE jászberényi gyakorló iskolája 8.
osztályosok számára hirdetett versenyen
Király Andrea III. helyezett lett.
Kollár Ferencnéi készítette fel,
Varga Stefánia pedig I. helyezést ért el. Őt
Bódiné Bíró Erika készítette fel a
versenyre.
A jászberényi Nagyboldogasszony Kéttannyelvű Általános Iskola és Gimnázium is a 8. osztályosok számára hirdetett angol nyelvi versenyt. Itt
Vankó Csilla I.,
Király Andrea II.,
Gúth Nikolett III. helyezett lett.
Felkészítő tanár: Kollár Ferencné
A London Brigre Országos Tesztversenyen
Király Andrea 8. évfolyamos I. helyezést,
Vankó Csilla 8. évfolyamos III. helyezést,
Kasza Laura 5. évfolyamos III. helyezést ért el.
Felkészítőjük: Kollár Ferencné
Merczel Dóra 8. éfvolyamos tanuló VI.
helyezést ért el ezen a versenyen:
Felkészítője: Bódiné Biró Erika.
Üllői Pest Megyei angol nyelvi vers- és prózamondó versenyen
Szécsényi Laura 4.osztályos tanuló I.,
Urbán Barbar 4. b osztályos I. és
Tilly György 6. osztályos tanuló II. helyezést ért el.
Felkészítő tanár: Kollár Ferencné
Play and Win országos levelező verseny-párosában Varga Stefánia és Merczel Dóra vettek részt.
Felkészítőjük: Bódiné Erika.
Az ötödik osztályos tanulók közül 4-en vettek részt a Kán Károly Megyei Természetismereti versenyen
Lázár Alexandra 33.,
Kovács Dominika 15.,
Kolonics Kristóf 17. ,
Kasza Laura 7. helyezettek lettek.
Felkészítőjük: Kasza Krisztina
Kasza Laura részt vett a Herman Ottó
Természetismeret verseny első és második
fordulójában is, döntőbe nem
jutott. Felkészítő tanára: Kasza Krisztina.
Matematikából is számos versenyen vettek részt iskolánk tanulói.
Országos Bolyai matematika csapatverseny
megyei fordulójában 3 csapattal
(12 tanulóval) vett részt Szabó
Ildikó tanárnő.
A Zrínyi Ilona matematika verseny megyei fordulójában a következő tanulók vettek részt: Prága Kristóf, Donkó Róbert Márk, Berényi Annamária, Csikós Dániel és Baráth Richárd 6. évfolyamosok.
A hetedikesek közül
Gál Ádám János 26. hely, (800 főből),
Tóth Tamás 130.,
Mucsínyi László 164.,
Gál Barbara 210. és
Pallagi Zoltán 279. helyen végzett.
A 8. évfolyamból
Merczel Dóra 167. lett.
Csapatversenyben a 7. osztályosok a 18. helyen végeztek.
Felkészítőjük: Szabó Ildikó
A Szent István Egyetem Jászberényi Gyakorló Általános Iskolájának szervezésében megrendezésre került a 8. osztályosoknak Pólya György levelezős matematika verseny, ahol 2 tanuló Merczel Dóra és Varga Stefánia vettek részt. Mindkettőjüket behívták a döntőbe, ahol
Varga Stefánia I. helyezést ért el.
Felkészítője: Szabó Ildikó
dr. Ácsné Hild Jolán tanárnő is felkészített egy csapatot a Bolyai Matematika versenyre, ők 29. helyezést érték el. A csapattagok: Bugyi Kristóf, Király Andrea és Vankó Csilla.
Zrínyi Ilona Matematika versenyen 5. osztályból
141. Török Tamás
280. Kasza Laura
296. Csillik Luca
318. Buzár Tamás
8.osztályból
193. Király Andrea
199. Vankó Csilla
Felkészítő: dr. Ácsné Hild Jolán
Honismeret levelező verseny 3 fordulós volt. Ahol a döntőben
Kasza Laura, Kolonics Kristóf és Kovács Dominika 5. évfolyamos tanulók a
10. helyezést érték el.
Felkészítőjük: dr. Ácsné Hild Jolán
Teleki Pál Földrajz és Földtan Verseny megyei döntőben Budaőrsön
Merczel Dóra 8. osztályos tanuló a 9. helyezést
Király Andrea 8. osztályos tanuló a 13. helyezést érte el.
Felkészítőjük: Kollár Ferenc
Herman Ottó Levelező Tesztverseny országos döntőjébe
Pethő Dávid 6. osztályos tanuló 4. helyezést ért el.
Felkészítő tanára: Kollár Ferenc
Sport területén is jeleskedtek tanulóink. Felkészítő tanáruk Pozsonyi Zsolt volt
IV. korcsoportos teremfoci Tápiószentmártonban: 4. helyezés
Csapattagok: Nagy Richárd
Szabó Máté
Gáti Patrik
Prága Kristóf
Tilly György
Tóth László
Poór Dániel
Molnár Richárd
Krupecz Dávid
III. korcsoportos félpályás körzeti döntő, Szentmártonkáta 2. helyezés
Csapattagok: Szabó Máté
Gáti Patrik
Nagy Richárd
Prága Kristóf
Baráth Richárd
Tilly György
Szalontai Máté
Nyúzó Dávid
Poór Dániel